Sağlık ve Güvenlik

BU BÖLÜMDE:

  Ortaklarımız ve tesislerimizi ziyaret eden diğer kişiler için sağlıklı ve güvenli bir iş yeri sağlamaya kararlıyız. Sağlık ve güvenlik konusundaki taahhüdümüz herkesin sorumluluğundadır. Birbirinizi kollayın, faaliyetlerimizin güvenli olmasını sağlamak için birlikte çalışın ve çalışma alanınızdaki olası tehlikeler konusunda endişeliyseniz veya emin değilseniz, “Durun, Düşünün ve Düşüncelerinizi Açıkça Dile Getirin”.

  • Güvenli bir iş yerinin korunmasına yardımcı olun; ister bir Danaher tesisinde, ister sahada çalışıyor olun, iş yerindeki yaralanmaların önlenmesine yardımcı olmak için proaktif davranın.

  • İş yerinizde geçerli acil durum ve güvenlik prosedürlerini bilin.

  • Güvenlik ve emniyet cihaz ve prosedürlerini asla atlamayın veya bunlardan kaçınmaya çalışmayın.

  • Şirket işleri için araç kullanırken veya seyahat ederken, OpCo’nuzun sürüş ve seyahat politikalarını anlayın ve bunlara uyun.

  • Danaher işlerini yaparken, performansınızın alkol ve reçeteli veya reçetesiz ilaçlar dahil olmak üzere herhangi bir ilaçtan etkilenmediğinden emin olun. Alkollü içeceklerin yalnızca şirket sponsorluğundaki etkinliklerde makul düzeyde tüketilmesine izin verilir.

  • Yüklenicilerin, müşterilerin ve birlikte çalıştığımız diğer kişilerin güvenlik prosedürlerimizi anlamasına ve bunlara uymasına yardımcı olun.

  İş yerinde yaralanırsanız, ne kadar önemsiz olursa olsun müdürünüzü derhal bilgilendirin. Asla başka birinin bildirimde bulunacağını varsaymayın.

  İş Yerinde Şiddet

  Hiçbir şiddet eyleminin Danaher’de yeri yoktur. Aşağıdaki davranışlara müsamaha göstermeyiz:

  • Herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle diğer insanları fiziksel veya sözlü olarak tehdit etmek veya korkutmak.

  • Yıkıcı eylemler, kundakçılık veya diğer suç faaliyetleri.

  • Şirket tarafından özellikle izin verilmediği sürece Danaher tesislerinde silah taşınmasına izin verilmez ve izin verildiğinde de geçerli kanunlara tabidir.

  Soru-Cevap

  Bölgemde güvenli görünmeyen bazı uygulamaları fark ettim. Kiminle konuşabilirim? Burada yeniyim ve sorun çıkaran biri olarak görülmek istemiyorum.

  Kaygılarınızı müdürünüzle görüşün ve ÇSG müdürüne bildirin. Söz konusu uygulamaların çok makul sebepleri olabilir ancak Danaher'de güvenlik konusunda bir kaygıyı dile getirmenin asla sorun yaratmak olarak görülmediğini, tersine sorumlu davranmak olarak değerlendirildiğini unutmamanız önemlidir. Kaygılarınız müdürünüz tarafından giderilmezse, Speak Up! programını veya Kurallarda listelenen diğer kaynaklardan herhangi birini kullanın.

  Bir iş arkadaşım ilaç etkisi altında görünüyor. Bir güvenlik sorunu oluşturacağından ve kendisine veya diğer insanlara zarar vereceğinden endişeleniyorum. Ne yapmalıyım?

  Endişelenmekte haklısınız. Bir güvenlik riski olduğuna inanıyorsanız, derhal müdürünüzle konuşun. İş yerinde alkol veya ilaç (yasal veya yasa dışı) etkisi altında olan herkes bir güvenlik riski olabilir. Sorunun çözülmesi için derhal adım atılmalıdır.

  İlgili politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinin