Veri Gizliliği

BU BÖLÜMDE:

  Ortaklarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın mahremiyetini koruyan bir kültür oluşturmaya kararlıyız. Onların kişisel verilerini her zaman özenle işlemeli ve bize emanet edilen kişisel verileri korumalıyız.

  Veri gizliliği kanunları; kişisel verileri nasıl toplayabileceğimizi, depolayabileceğimizi, paylaşabileceğimizi, aktarabileceğimizi, koruyabileceğimizi ve imha edebileceğimizi kapsar ve faaliyet gösterdiğimiz her yerde bu yasal gereksinimlere uymamız gerekir. Ortaklarımız, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız (üçüncü taraflar, kanal ortakları ve tedarikçiler dahil) hakkında topladığımız, kullandığımız ve depoladığımız bilgiler şirket içi gizli bilgilerdir ve asla erişim yetkisi olmayan birey veya taraflarla paylaşılmamalı ve geçerli iş amaçları dışında bir amaçla kullanılmamalıdır. Müşteri ve ortaklarımıza ait kişisel verileri toplama, kullanma ve depolama yöntemlerimiz ayrıca müşteri ve ortaklara yönelik veri gizliliği bildirimlerinde açıkça belirtilmelidir.

  • Kişisel verileri güvenli, emniyetli ve doğru tutun.

  • Kişisel verileri yalnızca geçerli iş amaçlarıyla toplayın, kullanın, depolayın ve bu verilere geçerli iş amaçlarıyla erişin.

  • Kişisel verilerle çalışırken geçerli veri gizliliği kanunlarına, veri gizliliği politikalarımıza ve gizlilik bildirimlerimize uyun.

  • Kişisel verileri Danaher içindeki veya dışındaki bireylerle paylaşmak için güvenli araçlar kullanın ve erişimi yalnızca yetkili kişilerle sınırlayın. 

  • Bize hizmet sağlamaları için üçüncü taraflardan faydalandığımızda, bu taraflar paylaştığımız kişisel veriler için gerekli gizlilik korumalarını sağlamalıdır.

  Kişisel verilerin politikalarımızı ihlal edecek şekilde kullanıldığına inanıyorsanız, müdürünüzü, Gizlilik Liderinizi, Hukuk Departmanını bilgilendirmeli veya Speak Up! programını kullanmalısınız.

  Soru-Cevap

  Zamandan tasarruf etmek için şirket çapındaki İK vakalarını yönettiğimiz açık bir SharePoint uygulaması kullanıyoruz. Bağlantıyı yalnızca erişmesi gerekenlere verdik ancak arayan herkesin ulaşımına açık bir durumda. Kimsenin başını derde sokmak istemem ama ortakların kişisel verilerinin ve hassas verilerin herkese açık bir yerde tutulmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

  Gizlilik ve mahremiyetin korunması herkesin sorumluluğudur. Bu riskin etkin biçimde ele alınması ve ekibinizin bundan sonra ortakların kişisel verilerini ve hassas verileri yönetebileceği doğru çözümün sağlanması için derhal Gizlilik Liderinizi ve Hukuk Departmanını bilgilendirin veya Speak Up! programını kullanın.