Sağlık Kanunları ve Düzenlemeleri

BU BÖLÜMDE:

  Danaher, tıbbi ürünlerimizin geliştirilmesi, üretimi, dağıtımı, pazarlanması, satışı, tanıtımı ve devlet ihalelerinin alınması açısından geçerli olan tüm kanunlara ve mevzuat gereksinimlerine uyar. Aynı zamanda düzenleyici politikalar ve başvurulara ilişkin konularda düzenleyicilerle açık, yapıcı ve profesyonel bir ilişkiyi sürdürme taahhüdümüz vardır.

  Tıbbi Teknoloji Uygunluğu

  Danaher’in Aktif Şirketlerinden bazıları, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve diğer ülkelerdeki benzer kurumlar tarafından düzenlenen tıbbi cihazlar ve ürünler üretmekte ve satmaktadır.

  Bu ürünlere ilişkin ürün kalitesi ve güvenliği gereksinimleri çok kapsmalı ve karmaşıktır ve bunlara uyulmaması ciddi sonuçlara yol açabilir. Tıbbi teknoloji ürünlerinin her zaman tüm geçerli kural, düzenleme ve kılavuzlara uygun olduğundan emin olun.

  Ürün Kalitesi ve Güvenliği

  Tıbbi ürün müşterilerimiz, endüstriye öncülük eden güvenlik, ürün kalitesi ve güvenilirliğinin sağlanması için Danaher’e güvenmektedir. Her birimizin, ürünlerimizin kalitesi konusunda sorumluluk üstlenmemiz açısından oynayacağı bir rol vardır. Aynı zamanda, sağladıkları ürün ve hizmetlerin kalitesinden emin olmak için tedarikçi ve distribütörlerimizi de sorumlu tutarız.

  Tıbbi ürünlerimizle ilgili herhangi bir kalite sorunundan haberdar olmanız durumunda, konuyu derhal Aktif Şirketin müşteri hizmetlerine veya şikâyet yönetimi birimine bildirme sorumluluğuna sahipsiniz.

  Tanıtım Faaliyetleri

  Tanıtım faaliyetlerimizi ve sağlık çalışanlarıyla eğitim ve ticari amaçlı ilişkilerimizi yöneten sıkı düzenlemeleri anlıyor ve bunlara uyuyoruz. Tıbbi ürünlerimizi yalnızca onaylı etiketlerini temel alarak tanıtıyor ve ürünlerimizi doğru ve gerçeğe uygun iletişim yoluyla satıyoruz.

  Tıbbi ürünlerimiz hakkında diğer kişilere verilen tüm bilgiler gerçek, dengeli veriler ve ilgili deneyimlerle destekleniyor olmalıdır. Ürünlerimizin tanıtımında kullanılmak üzere oluşturulan tüm materyaller, uygun kanallar aracılığıyla incelenmeli ve onaylanmalıdır.

  Tıbbi ürünlerimiz için her zaman uygun yasal onayları ve düzenleyici onaylarını alırız. Onaylar ülkeden ülkeye değiştiğinden, ürünlerimizin o ülkede pazarlanmasına, satışına ve tanıtımına ilişkin özel gereksinimlere uyarız.

  Klinik Araştırma

  Klinik denemelerimize gönüllü olarak katılan hastaların güvenliğini, mahremiyetini ve sağlığını korumaya kararlıyız. Dünya çapındaki tüm araştırma girişimlerimizde, tüm düzenleme gereksinimlerinin yanı sıra en yüksek etik, bilimsel ve klinik standartlara da uyuyoruz.

  İlgili politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinin