Rekabet İstihbaratı

BU BÖLÜMDE:

  Bilgileri yalnızca yasal yollarla toplarız ve asla yanıltma yoluyla veya “casusluk” olarak yorumlanabilecek davranışlar yoluyla bilgi toplamayız.

  • Ticari istihbarat toplarken, her zaman dürüstlük standartlarımıza uyun. Asla bilgi toplamak için sahtecilik, yanıltma veya hile gibi yöntemlere başvurmayın.

  • Rakiplerimizin eski çalışanlarını işe alırken, eski işverenlerinin gizli bilgilerinin kullanılmaması veya açıklanmamasına ilişkin yasalardan veya sözleşmelerden kaynaklanan tüm yükümlülüklere saygı göstermemiz gerekir.

  • Belirli rekabet faaliyetlerinin Kurallarımıza uygun olup olmadığı konusunda sorularınız varsa, derhal müdürünüze veya Hukuk Departmanına danışmanız gerekir.

  Soru-Cevap

  Uzun yıllar rakiplerimizden birinde çalıştıktan sonra kısa süre önce Danaher'e katıldım. Daha önceki işimde geliştirdiğim gizli ve tescilli pazarlama bilgilerini paylaşabilir miyim?

  Önceki işinizde edindiğiniz genel bilgi ve becerileri kullanabilir, ancak eski işvereniniz için siz veya bir başkası tarafından üretilmiş hiçbir gizli veya korumalı materyali Danaher’e getiremezsiniz. Söz konusu pazarlama bilgisi, eski işvereninize ait gizli veya tescilli bir bilgi veya bir ticari sırsa, bu bilgileri paylaşmanız, politikalarımızı, eski işvereninize karşı olan yükümlülüklerinizi ve muhtemelen de kanunları ihlal etmeniz anlamına gelecektir. Aynı Danaher Ortaklarının bize ait gizli bilgileri koruması gerektiği gibi, siz de eski işvereninize ait bu tür bilgileri korumakla yükümlüsünüz. Belirli bir bilgi konusunda sorularınız varsa, Hukuk Departmanına başvurun.

  İlgili politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinin