Şirket Varlıklarının Kullanımı

BU BÖLÜMDE:

  Her birimize Şirket varlıkları emanet edilmektedir. Bu varlıkları, kayıp, hasar, çalınma, israf ve uygunsuz kullanıma karşı korumamız gerekir. Şirket varlıkları veya şirket tarafından yönetilen araçlarla yapılan tüm dijital iletişimler gizli olmayabilir.

  Danaher varlıkları, fiziksel varlıklar, tesisler, ekipman, araçlar, envanter ve sarf malzemelerinin yanı sıra kurumsal fırsatları, mali kaynakları, fikri mülkiyeti, gizli bilgileri, dosyaları, belgeleri, bilgi sistemlerini ve verileri de içerir.

  • Varlıklarımız, uygun onay olmadan kimseye verilemez veya satılamaz.
  • Yalnızca izin verilen yazılım, cihaz ve prosedürleri kullanın.
  • E-posta, bilgi sistemlerimiz ve bunlarda bulunan veriler, Şirket varlıkları olarak kabul edilir. Şirket varlıklarını kullanırken kişisel mahremiyet beklentiniz olmamalıdır. Danaher, Şirket varlıklarının korunması için gerekli önlemleri alma sorumluluğuna sahiptir.
  • İşinize ve sistemlerin iş amacıyla kullanımına engel olmadığı veya herhangi bir Danaher politikasını ihlal etmediği sürece, telefonların, internetin, e-posta ve anlık mesajlaşma sistemlerinin sınırlı kişisel kullanımına izin verilir.

  Yöneticiler, Danaher Corporation adına belge imzalama veya yetki kullanma veya başkalarının bunu yapmasına izin verme izni olan yegane ortaklardır. Kendi işletmenizde de imza ve harcama yetkisi sınırlıdır ve belirli görev ve bireylere verilmiştir. Bu süreçlerin dışında, yan anlaşmalar veya başka yöntemlerle ticari taahhütlerde bulunulması kabul edilemez.  

  Şirket veya bağlı kuruluşlarından herhangi biri adına bir belgeyi imzalama veya başka bir eylemde bulunma yetkinizin olup olmadığı konusunda şüpheleriniz varsa, söz konusu eylemi gerçekleştirme yetkiniz olduğundan emin olana veya uygun onayı alana kadar bir eylemde bulunmayın.

  Soru-Cevap

  Genellikle hafta sonları evimden yürüttüğüm bir online kartpostal işine sahibim. Öğle yemeğini erken bitirdiğim günlerde, bir önceki günün siparişlerini işlemek için Danaher bilgisayarımı kullanabilir miyim?

  Hayır. Politikalarımız, bilgi sistemlerimizi kullanarak Danaher ile ilgisi olmayan işler yapmanızı yasaklamaktadır. Kendi işinizi yalnızca evde, kendi bilgisayar ve sistemlerinizi kullanarak yürütmeniz gerekir.

  Siber Güvenlik

  Hepimiz, işlerimizi yürütmek ve iletişim sağlamak için gitgide daha fazla bağlı cihazlara (dizüstü bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları) güveniyoruz. Her birimiz, verilerimizi ve bilgi sistemlerimizi kazara veya kasten yapılabilecek suistimal, kötüye kullanma, değiştirme, devre dışı bırakma gibi eylemlere karşı korumak veya bilgi sistemlerimize ve verilerimize yetkisiz erişimi engellemek için üzerimize düşeni yapmak zorundayız.

  • Sistemlerimizi, uygulamalarımızı, ağlarımızı ve varlıklarımızı; saldırı, hasar veya yetkisiz erişime karşı korumak için tasarlanan politika ve prosedürlerimize uyduğunuzdan emin olun.
  • Şirket bilgi sistemlerini kullanır ve şirket verilerine erişirken, Düşün. Koru. Güvende Tut. Birlikte. bakış açısını uygulayın.
  • Kullanıcı adı ve şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın veya başkaları tarafından kullanılmasına izin vermeyin.
  • Kimlik hırsızlığı denemelerine veya hassas kişisel veya kurumsal bilgileri ele geçirmeye yönelik diğer girişimlere karşı uyanık olun.

  Daha fazlasını öğrenin: Danaher Bilgi Güvenliği Politikası