Sorumluluklarınız

BU BÖLÜMDE:

  Kendinize, ortaklarınıza ve Şirkete karşı işinizi yasal ve ahlaki şekilde yapma sorumluluğuna sahipsiniz.

  Kural ve politikalarımızı anladığınızdan ve iş sorumluluklarınız için geçerli olan politikalara dikkat ettiğinizden emin olun. Sorumluluklarınızdan veya yapılacak doğru şeyin ne olduğundan emin değilseniz, müdürünüzle konuşun veya Speak Up! ve Danaher Tırmandırma Politikasında listelenen diğer kaynaklar dahil olmak üzere Kurallarda listelenen kaynaklardan herhangi birine erişin.

  Kural ve politikalarımıza ilişkin ihlalleri gerçekleşmeden önlemek için elinizden geleni yapın ve bir ihlal olduğundan şüpheleniyorsanız, birisine haber verin. Sorunların görmezden gelinmesi, bu ihlalleri daha da büyütecektir.

  Harekete geçtiğinizde veya düşüncelerinizi açıkça dile getirdiğinizde, diğer insanlara veya Şirketimize zarar verebilecek sorunları ele almamıza yardım etmiş olursunuz.

  Danaher Liderlerinin Ek Sorumlulukları

  Bir lider veya müdürseniz, yüksek etik ve uyum standartlarımıza uymamıza yardım etmek açısından ek sorumluluklarınız vardır:

  • Davranışlarınızla örnek teşkil edin ve etik davranışlar için rol model olun.

  • Diğer insanlar için bir kaynak olun. Kural ve politikaların günlük işleri açısından nasıl geçerli olduğunu ortaklara ve iş ortaklarına bildirin ve güçlü bir etik ve uyum kültürünün önemini anlamalarına yardımcı olun.

  • Ortakların sorumluluklarını anladığı ve misilleme korkusu olmadan kaygılarını rahatlıkla dile getirebildiği bir ortam oluşturun.

  • Ortakları işe alırken, değerlendirirken ve ödüllendirirken etik ve uyumu göz önünde bulundurun.

  Soru-Cevap

  Ben bir müdürüm. Benim sorumluluğumda olmayan bir alanda uygunsuz bir davranış görürsem yine de bu durumu bildirmem gerekiyor mu? Karışmamayı tercih ederim.

  Asıl olarak size bağlı ortaklardan sorumlu olsanız da tüm ortakların ve özellikle de liderlerin, farkına vardıkları her türlü uygunsuz davranışı bildirmesi zorunludur. En iyi yaklaşım, ilk olarak sorunun yaşandığı alandan sorumlu olan müdürle konuşmaktır; ancak, bu işe yaramazsa veya mantıklı değilse, Kurallarda listelenen diğer kaynaklardan herhangi birini kullanmanız gerekir. Unutmayın: Danaher'de uygunsuz bir davranış varsa, bu herkesin sorunudur.