Standartlarımız

BU BÖLÜMDE:
  Dürüstlükle büyümek yalnızca başarılı olmamızla değil, o başarıyı nasıl elde ettiğimizle de gurur duymamızı sağlar.

  Güncellenmiş Davranış Kurallarımız, Davranış Standartlarımızın yerini almaktadır.  Güncel, en başarılı uygulamalarla aynı doğrultuda ve günümüzün ticari zorluklarıyla bağıntılı olmaları için kuralların formunu değiştirdik ve içeriğini modernize ettik. Ayrıca, ortaklarımız için faydalı ve pratik bir kaynak olmaya devam etmesini sağlamak adına bazı noktaları açıklığa kavuşturduk.

  Bazı şeylerin farklı olduğunu, bazılarının ise aynı kaldığını göreceksiniz. Temel Değerlerimiz ve yüksek ahlaki standartlara olan bağlılığımız aynen devam etmektedir. Kuralların içerisinde, Kurallara göre daha fazla ayrıntı ve özel bilgi sağlayan politikalarımıza giden bağlantılar bulacaksınız.

  Şirket belgeleri, eğitim materyalleri ve politikalarında Davranış Kurallarına ("Kurallar") atıfta bulunmak için zaman içerisinde değişiklikler yapılacaktır.  Belgeler güncellenirken, Davranış Kuralları ve Standartları birbirlerinin yerine geçecek şekilde kullanılabilir.

  Kurallarımızı Tanıyın

  Davranış Kurallarımıza (“Kurallar”) hoş geldiniz.

  Zaman zaman, hepimiz zor iş kararları vermek zorunda kalabiliriz. Danaher’de bu tür durumlarda yardım alabileceğimiz kaynaklara sahip olduğumuz için şanslıyız. Birbirimize, liderlerimize ve konunun Şirket içerisindeki uzmanlarına güvenebiliriz. En az bunlar kadar önemli olan bir başka faktör de kararlarımız için bir çerçeve sağlayan Temel Değerlerimize sahip olmamız. (Kurallar içerisinde, “Danaher” veya “Şirket”, Danaher Corporation, tüm Danaher şirketleri ve doğrudan ve dolaylı bağlı kuruluşlarını ifade eder).

  Kuralların amacı; kendimiz, iş arkadaşlarımız, müşterilerimiz ve Danaher için en iyi kararları verebilmek üzere Temel Değerlerimizi, politikalarımızı ve kanunları uygulamamıza yardımcı olmaktır.

  Elbette, Kurallar her durumu kapsayamaz. Ek bilgi veya rehberliğe ihtiyacınız varsa, Kurallarda listelenen kaynakların herhangi birine başvurabilirsiniz. Belirli konulara ilişkin daha detaylı politikalar ayrıca Danaher Connect'te de yer almaktadır.

  Kurallarımız, iş yaptığımız her yerde geçerlidir. Ortaklarımızın, Kuralların resmi gereksinimlerine, geçerli kanun ve düzenlemelerine ve Şirket politikalarına uyması beklenmektedir. Kuralların gereksinimleriyle belirli bir bölgedeki kanun, gelenek veya uygulamalar arasında bir çelişki varsa, en iyi davranış biçimini belirlemek için müdürünüzle veya Hukuk Departmanıyla konuşmanız gerekir.

  Kimler Kurallarımıza Uymalıdır?

  Kurallarımız, tüm Danaher ortakları ve Danaher adına hareket ettiklerinde Danaher Corporation’ın veya doğrudan veya dolaylı bağlı kuruluşlarının tüm yöneticileri için geçerlidir.

  Ayrıca, adımıza hareket eden herkesin Kurallarımız ve diğer politikalarımıza uygun şekilde hareket etmesini bekliyoruz. Bu ifade, tedarikçilerimizi, kanal ortaklarımızı, danışmanları, bağımsız yüklenicileri, lojistik sağlayıcılarımızı ve iş ortaklarımızı kapsamaktadır. Bir iş ortağının Kurallarımıza veya sözleşmelerden kaynaklanan yükümlülüklerine uymaması durumunda gerekli önlemler alınabilir.