Komunikacja zewnętrzna

W TYM DZIALE:

    Zależy nam na przekazywaniu mediom, analitykom finansowym i opinii publicznej precyzyjnych i rzetelnych informacji. Możemy dzięki temu - podobnie jak dzięki spełnianiu wymogów prawa - liczyć na zaufanie udziałowców, potencjalnych inwestorów i państwowych instytucji nadzoru. To zaufanie, z kolei, poprawia reputację naszej firmy. Właśnie dlatego tak istotne jest, by w naszym imieniu wypowiadali się publicznie wyłącznie wybrani pracownicy.

    • Jeśli przedstawiciel mediów lub analityk finansowy zwróci się do Ciebie z prośbą o informacje, zbierz najważniejsze fakty i przed udzieleniem odpowiedzi skonsultuj się z Działem Komunikacji Korporacyjnej lub Działem Relacji Inwestorskich.
    • Jeśli Twoja wypowiedź może trafić do opinii publicznej, nie dawaj do zrozumienia, że wypowiadasz się w imieniu firmy, o ile nie masz na to wyraźnej zgody udzielonej przez odpowiedniego przedstawiciela kadry zarządzającej.
    • Zanim wypowiesz się publicznie, napiszesz artykuł dla profesjonalnej prasy lub w inny sposób – w imieniu firmy Danaher – dotrzesz ze swym przekazem do opinii publicznej, uzyskaj zgodę Działu Komunikacji Korporacyjnej.

    Dowiedz się więcej na temat odpowiednich regulacji